Ski Centrum Info > Areál, vleky, trate > Poloha strediska

Poloha strediska

Lyžiarsky areál PIESKY sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec (vrch Inovec 1042 m n.m.) jeho nadmorská výška je 245 m/m a najvyšší bod leží vo výške 396 m n.m. Zjazdovky smerujú na sever a čiastočne na severovýchod. Podnebie suché s nízkou zrážkovosťou a v zimnom období z priemernými teplotami-5°C. Vo vzdialenosti asi 6 km sa nachádza rekreačné stredisko Zelená voda, ktorá leží v najsevernejšom výbežku Podunajskej nížiny. Spadá do katastrálneho územia Nového Mesta n V. 

Obec Kálnica sa svojou polohou radí medzi podhorské obce a leží na západnom úpätí severnej časti Považského Inovca. Chotár obce je členitý. Najvyšší bod je Vtáči vŕštek ( 910 m n.m.),najnižší bod 205 m n.m. Klimaticky podstatná časť obce patrí do obvodu mierne teplého, mierne vlhkého, vrchovinového (B5) a časť do mierne chladného obvodu (C1). Priemerný ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 550 - 600 mm.

Turistika: Turistický chodník vedie z obce cez Polámaný vrch na hrebeň Považského Inovca, po ktorom je možné pokračovať po červenej turistickej značke južným smerom na Pánsku Javorinu /943m n.m./ alebo severným smerom na Inovec /1 042m n.m./. Cca 300 m pod hrebeňom je vybudovaný voľne prístupný turistický zrub, v ktorom je možné i voľne prenocovať, resp. posedieť pri ohnisku s výbornou vodou.

Cykloturistika: Do Kálnice je možné odbočiť zo Štiavnickej resp. z Vážskej cyklomagistrály v obci Kočovce, časť Rakoluby. Dížka odbočky je 4km. Sústava lesných ciest vytvára vynikajúce možnosti aj pre horské bicykle. V lyžiarskom areáli PIESKY sú vybudované dve trate pre zjazdovú a pretekársku cyklistiku. V súčasnosti sa pripravuje prepojenie tejto cyklomagistrály na cyklotrasu spájajúcu obec Kálnica s obcou Selec, v Trenčianskom kraji, pokračujúca cez Mníchovu Lehotu a Soblahov do Trenčína.

Aktualizované: 12.01.2013 Pridané: 15.11.2009
Navštívené: 14834 x

copyright info